Perfect Fishing Mystery Box 02/2024

Jesteś ciekaw co kryło się w lutowym Mystery Box’ie od Perfect Fishing? W tym wpisie pokażemy Ci zawartość naszego pudełka!

Flagman Hitomi 1,6” Violet

 

Imitacja pijawki to niezwykle skuteczna i uniwersalna przynęta. Hitomi w rozmiarze 1,6 cala sprawdzi się przy łowieniu szerokiego wachlarzu ryb takich jak okonie, klenie, jazie, pstrągi. Najlepsze efekty osiągniesz w momencie, kiedy uda Ci się zaanimować ruch małej pijawki w wodzie. Delikatne podskakiwanie na dnie lub kołysanie się w jego okolicy to coś, co działa na ryby jak magnes! Przynętę możesz uzbroić w zwykłą główkę jigową, czeburaszkę, założyć na drop shot’a lub zastosować zestaw, który znajdziesz w Box’ie, czyli jig rig’a.

Flagman haki F78 i ciężarki Jig Rig 2g

Zestaw haków i ciężarków, który z powodzeniem użyjesz do uzbrojenia przynęty Hitomi z naszego Box’a. Aby skutecznie łowić metodą jig rig, nabij przynętę na haczyk, następnie na agrafkę załóż ciężarek i zaraz za nim uzbrojoną przynętę. Dzięki takiemu zbrojeniu, przynęta nie jest ograniczona przez ciężarek i swobodnie porusza się w wodzie. Jest to dobra alternatywa dla klasycznej główki jigowej lub czeburaszki.

Westin Fidusen 3,2 cm 2.8G Black/Orange Dots

Fidusen to jedna z nowości na rok 2024 od Westina. Blaszka dedykowana do łowienia pstrągów o wadze zaledwie 2,8 gramów. Pozwala na wolne i finezyjne łowienie, które wydobywa z niej niezwykłą skuteczność. Kształt i praca sprawiają, że pstrągi nie mogą przepłynąć obok niej obojętnie. Oczywiście nie jest to jedyny gatunek, który na nią złowisz. Sprawdzi się równie dobrze na wszystkie inne, które łowisz na klasyczne wahadłówki. Zastanawiasz się jednak jak najskuteczniej użyć jej podczas łowienia pstrągów? Przeczytaj Tipa na na końcu bloga, a wszystkiego się dowiesz.

Mikado Fluorocarbon Jaws 0,20mm

Drop shot, carolina czy texas rig, a nawet boczny trok. Jeżeli łowisz tymi metodami, dobrze wiesz, że wiązanie ich na fluorocarbonie jest niezastąpione. W czystej wodzie pozwala zachować niewidoczność, co niezwykle przyda się przy łowieniu ostrożnych ryb. W wodzie pełnej zaczepów pozwoli Ci utrzymać ochronę przed przetarciami plecionki, przez co stracisz mniej przynęt i zachowasz wytrzymałość zestawu, która przyda się podczas holu wymarzonej ryby. Wiązanie zestawów na fluorocarbonie pozwoli Ci również na większą ochronę przed splątaniami.

Realistic Shad Kiełb, Płoć, Jazgarz 7cm, mix, losowe kolory

Realistic Shad to przynęty stworzone przez znakomitych wędkarzy, którzy odwzorowując naturalny pokarm występujący w naszych zbiornikach, stworzyli niezwykle skuteczne gumy. Płoć, kiełb i jazgarz to przysmaki wielu gatunków, a te w rozmiarze 7cm świetnie sprawdzą się kiedy podczas swoich wypadów nad wodę, będziesz chciał zapolować na okonie, pstrągi, klenie czy jazie. Wysokiej jakości silikon sprawia, że gumy możesz mieszać w pudełku bez obaw o ich zabarwienie. Do prawidłowej pracy przynęty nie potrzebujesz dużego obciążenia, startują już od najmniejszych gramatur. Możesz uzbroić je w główki jigowe w rozmiarze 3/0 lub haki offsetowe z czeburaszką.

Kanalgratis Monkey Fry 7 cm & 10 cm, losowy kolor

Przynęty odbiegające wyglądem od, klasycznych gumowych imitacji ryb. Monkey Fry to guma przypominająca babkę występującą w naszych wodach. Rozmiar 7 i 10 centymetrów pozwoli Ci na dostosowanie się do warunków panujących nad wodą. Może okazać się szczególnie skuteczna, kiedy zawodzą inne przynęty. Idealnie sprawdzi się przy łowieniu na drop shot’a, jednak równie dobrze możesz użyć każdej innej metody która pozwoli Ci utrzymać przynętę blisko jej dolnej partii. Wygłodniałe okonie często zasysają swój pokarm prosto z dna, dlatego pamiętaj, że przerwy w prowadzeniu i pozostawienie przynęty na dnie, potrafią zdziałać cuda.

Lucky John Basara 56SP, losowy kolor

Basara to jeden z flagowych modeli od Lucky John’a. Najwyższa jakość wykonania i ogromna skuteczność to główne zalety tego woblera. Basara to typowy twitch, który idealnie wpisuje się w tego typu łowienie. Świetnie sprawdzi się przy połowie pstrągów czy okoni. Model SP w momencie pauzy w prowadzeniu, zawiśnie w toni, cierpliwie czekając na połknięcie przez drapieżnika. System dalekiego rzucania pozwoli Ci celnie trafić pod każdą przeszkodę wystającą z wody. Grzechotki w które go wyposażono, będą dodatkowym wabikiem dla ryb.

Savage Gear 4D Herring Shad 13cm, losowy kolor

Herring Shad to jeden z klasyków firmy Savage Gear, który każdy przygotowujący się do sezonu łowca szczupaków powinien mieć w swoim pudełku. Realistyczne odwzorowanie, które powstało dzięki trójwymiarowemu skanowi prawdziwej ryby sprawia, że przynęta zyskała charakterystyczną pracę, która od wielu lat potwierdza swoją skuteczność. Rozmiar 13 centymetrów idealnie sprawdzi się do łowienia szczupaków, sandaczy, ale nie pogardzą nim również duże okonie czy sumy.

PERFECT TIP

Mała wahadłówka to coś co potrafi zdziałać cuda. Jej uniwersalność sprawia, ze od lat z niezmienną skutecznością sprawdza się podczas połowu ryb drapieżnych wielu gatunków. Fidusen to wabik, który swoje najlepsze cechy ukazuje podczas prowadzenia wachlarzem. Dzięki zbitej masie możemy ją szybko sprowadzić na pożądaną głębokość nawet pomimo małego rozmiaru, a następnie prowadzić w wybranej partii wody. Poprzez swój kształt charakteryzuje się dość mocną pracą co sprawia, ze do skutecznego prowadzenia w poprzek nurtu wystarczy kontrolować jej spływ, a wabik sam wykona fantastyczną pracę. Uzbrojona w jedną kotwiczkę, dobrze trzyma ryby w trakcie holu. Podczas sprowadzania z nurtem także spisze się świetnie. Prowadzona szybszym tempem zacznie wirować podobnie do obrotówki, a przy szarpnięciach doskonale odskoczy na boki. Dodatkowo w opadzie świetnie lusterkuje i sprawia że jest to przynęta na każde warunki. Warto kombinować z tempem pracy i wykorzystać wszystkie jej zalety. Fidusen to przynęta której nie może zabraknąć w Waszych pudełkach.

Kacper Dowksza – Team Westin Polska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart